Najciekawsze filmy animowane dla dorosłych

Najciekawsze filmy animowane dla dorosłych

Filmy animowane to nie tylko produkcje dla dzieci. Coraz więcej twórców sięga po ten gatunek, by opowiedzieć ciekawe historie, poruszyć trudne tematy i skierować swoje dzieła do dorosłej widowni. Tutaj znajdziesz listę najciekawszych filmów animowanych, które z pewnością zachwycą również dorosłych!

 1. “Ułybka Mamy” (2019)
  W reżyserii Adewale’a Akinnuoye-Agbaje, ten film opowiada poruszającą historię młodego chłopca, który wychowuje się w środowisku przestępczym. “Ułybka Mamy” porusza temat trudnej przeszłości, samotności i poszukiwania tożsamości. Warte uwagi są również świetne grafiki oraz głęboki przekaz emocjonalny.

 2. “Anomalisa” (2015)
  Twórczość Charliego Kaufmana nigdy nie zawodzi, a “Anomalisa” to kolejne arcydzieło. Animacja stop-motion ukazuje historię człowieka cierpiącego na depersonalizację. Przeplatając elementy surrealizmu i realizmu, film kreuje jednoznacznie dorosły i filozoficzny przekaz o samotności, alienacji i niezdolności do łączenia się emocjonalnego z innymi ludźmi.

 3. “Persepolis” (2007)
  Zainspirowane komiksem, to animowane arcydzieło wyróżnia się nie tylko doskonałą animacją, ale również wciągającą historią. “Persepolis” to opowieść o młodej dziewczynie dorastającej w Iranie podczas rewolucji islamskiej. Film porusza tematy takie jak tożsamość, wolność i przemoc w bardzo mocny i intensywny sposób.

 4. “Sekretne życie zwierzaków domowych” (2016)
  Przyjemna, pełna humoru i niewątpliwie zaskakująca produkcja, “Sekretne życie zwierzaków domowych” to film, który dotrze do serc zarówno dzieci, jak i dorosłych. Opowiada historię o tym, co robią nasze ukochane zwierzęta, gdy nie jesteśmy w domu. Świetnie zaprojektowane postacie i dynamiczne tempo sprawią, że miło spędzisz czas oglądając ten film.

 5. “WALL·E” (2008)
  Stworzony przez Pixara, “WALL·E” to opowieść o niewerbalnym robotem, który przez wiele lat samotnie czyszczał Ziemię po katastrofie ekologicznej. Film porusza tematy ekologii, konsumpcjonizmu, a także miłości i relacji międzyludzkich. Pełen głębi i poruszających momentów, “WALL·E” to jedna z najciekawszych animacji dla dorosłych.

 6. “Kubo i dwie struny” (2016)
  Ta piękna animacja opowiada historię chłopca o niezwykłych mocach, który staje do walki z nadzwyczajnymi potworami. “Kubo i dwie struny” to film, który porusza tematy takie jak rodzina, poświęcenie, odwaga i odkrywanie swojego przeznaczenia. Wspaniała animacja i poruszający przekaz sprawiają, że ten film dociera do serc dorosłych widzów.

 7. “Nocna straż” (2016)
  Ten film to prawdziwa gratka dla fanów superhero. “Nocna straż” przenosi nas do alternatywnego świata, gdzie superbohaterowie są rzeczywistością. Czarujący styl wizualny, mroczna atmosfera i pomysłowa fabuła sprawiają, że ten animowany film trafia w gusta dorosłych widzów, którzy szukają czegoś więcej niż typowa lekka rozrywka.

Podsumowując, filmy animowane dla dorosłych oferują coś więcej niż kreskówki. Pełne głębi, zaskakujące fabuły i poruszające tematy, są w stanie przenieść nas w świat emocji i refleksji. Obejrzenie tych najciekawszych produkcji to prawdziwa uczta dla zmysłów i umysłu.