Święta w hotelu to nie taki zły pomysł

Dlaczego jechać w Pieniny

Pieniny to świetne miejsce na wypoczynek, ale również na spędzenie wyjątkowych chwil w roku np. Świąt Wielkanocnych. Wiele hoteli i pensjonatów oferuje swoje usługi w tym okresie. Jest to możliwe nawet mimo tego, że każdy z nas zdaje sobie sprawę w jak trudnych pandemiczne czasach (Covid-19) przyszło nam żyć. Spędzając Wielkanoc w hotelu możemy zakosztować wybornej i oryginalnej Pienińskiej kuchni, chłonąc ciekawą kulturę tutejszego regionu czy również odwiedzić piesze szlaki oraz zabytki.

Co oferują pensjonaty i hotele

Spędzając Święta Wielkiej Nocy w Pieninach, będziemy mogli poczuć rodzinną atmosferę i zakosztować świątecznych dań przyrządzanych w stylu kuchni regionalnej, jak również zdarzą się miejsca, gdzie będziemy można skosztować góralskich specjałów. Znajdą się z całą pewnością pensjonaty, gdzie będą nam oferować rozrywkę w postaci malowania pisanek.

Co w pakietach cenowych

Zazwyczaj miejsca, w których możemy spędzić święta Wielkanocne, oferują nam 3-dniowy nocleg i np. 1 uroczyste śniadanie i 2 normalne w ramach bufetu. Jeśli śniadania to również obiadokolacje, pełne regionalnych rarytasów. Fajną rozrywką mogącą pomóc nam lepiej zintegrować się są biesiady lub uczestnictwo w warsztatach malowania pisanek, które są często organizowane przez zapraszane koła gospodyń. Nie trzeba również zabierać z domu swojego koszyczka wielkanocnego, gdyż takowy będzie zazwyczaj zapewniony przez nasz pensjonat czy dom wypoczynkowy. Dla amatorów bryczek konnych niektóre z lokali dają możliwość przejazdu do kościoła na święcenie pokarmów. Oprócz tych wszystkich niezwykłych atrakcji, w samochodach są oczywiście m.in. miejsca zabaw dla dzieci, bezpłatny parking czy obowiązkowy w dzisiejszych czasach dostęp do internetu poprzez wifi. W hotelach, które posiadają różnego baseny, jacuzzi czy sauny, także w tym okresie będzie możliwość skorzystania z nich. Ceny za taki pakiet 3-dniowy zazwyczaj wahają się w zależności od liczby udogodnień, od ok. 400 do 800 zł.