Taniec bachata.

Taniec Bachata słynie z historii miłosnych i synkopowanego rytmu. Taniec faktycznie narodził się z muzyki na Dominikanie w latach 60-tych. Niestety, dyktatura, która uznała Bachatę za formę sztuki o niskiej pozycji, zatrzymała muzykę i taniec przez dziesięciolecia. Jednak w ostatnich latach łamiące serce historie o Bachata ewoluowały i stały się sensacją na całym świecie.

Historia i początki tańca bachata.

Bachata powstała w latach 60-tych na terenach wiejskich Dominikany. Muzyka została po raz pierwszy opracowana z mocnym naciskiem na gitarę i poruszającymi historiami miłosnymi jako jej podstawą. Jednak rosła głównie w barach i burdelach, co doprowadziło do tego, że Bachata była powstrzymywana przez dosłownie dziesięciolecia.

Republika Dominikańska była kierowana przez dyktatora imieniem Trujillo w czasie narodzin Bachaty. Absolutnie objął i postawił Bezę na piedestale. Jednak brzydził się Bachata. Nie tylko uznał to osobiście za obraźliwe, twierdząc, że jest to niższa forma sztuki, ale całkowicie zakazał zarówno muzyki, jak i tańca. Dlatego za jego panowania Bachata cieszyła się tylko w burdelach. Oczywiście nie pomogło to jej wiarygodności i uniemożliwiło jej ewolucję, tak jak inne style taneczne zrodzone na Dominikanie w tym czasie. Nawet po zakończeniu panowania Trujillo, społeczeństwo nadal nie kryło Bachaty.

Chociaż sam taniec Bachata jest spinoffem muzyki, w ostatnich latach muzyka rozwijała się wolniej niż taniec. Taniec Bachata wciąż rośnie i rozwija się na całym świecie, aż wreszcie osiągnął miejsce, w którym jest powszechnie akceptowany.

Podstawowe kroki i bachata nauka.

Pierwotnie podstawowy krok bachaty był tańczony od przodu do tyłu. Bachata nauka, teraz jednak częściej tańczy się go z boku na bok. Liczy się jeden, dwa, trzy, biodro. Akcja bioder bachaty, a konkretnie akcja bioder partnerki, jest najbardziej charakterystyczną cechą tego tańca.

Trzy najpopularniejsze style bachaty.

Istnieje kilka różnych stylów tańca Bachata, z których niektóre bardzo przypominają ten oryginalny, a inne są bardziej stylizowane. Bachata jednak wciąż się rozwija i ewoluuje.

Bachata Dominikańska jest najprawdziwszą formą, ponieważ jest tańczona zgodnie z oryginalnym stylem. Zazwyczaj tradycyjna Bachata nie wymaga wielu wzorów skrętów i zawiera wiele ruchów w stylu swobodnym, których nie widać w bardziej ustrukturyzowanych stylach Bachata. Ponadto Dominikańska Bachata ma dużo pracy nóg i daje poczucie sprężystości.
Bachata Moderna, inaczej znana jako Modern Style, to najnowsza forma bachaty. Zachowuje niektóre z tradycyjnych elementów bachaty, ale jest również pod silnym wpływem Tango i Bolero, wśród innych form tańca latynoskiego. Styl nowoczesny opiera się w dużej mierze na krzyżach, ale zachowuje typowy ruch bioder Bachaty na każdą liczbę czterech.
Styl tradycyjny to rodzaj bachaty, który rozprzestrzenił się na całym świecie. Choć oryginalna Bachata jest podobnie romantyczna, nie kładzie tak silnego nacisku na schematy skrętów. Dipy są również intensywnie używane w tradycyjnym stylu Bachata, ale ten wieczny ruch bioder w czwartym uderzeniu jest spójny nawet tutaj.