Jakie karty wybrać do wróżenia?

Wróżenie z kart dla niektórych jest stratą czasu, dla innych to forma zabawy. Jak się przygotować do wróżenia z kart? Czy trzeba posiadać specjalne karty?

Zwykła talia

Wystarczy klasyczna talia kart do wróżb. Odczytywanie wróżb opiera się o konkretne techniki, których trzeba się nauczyć. Ważną rolę odgrywa stosunek emocjonalny do talii.

Tarot

Pierwsze karty powstały w XIV wieku. Od tamtego czasu powstało bardzo wiele wariantów. Ogólny podział wyróżnia trzy większe grupy- tarot historyczny, ezoteryczny i współczesny. Pierwsze wzmianki o kartach tarota pojawiają się w piśmiennictwie europejskim około 1370 roku. tarot ezoteryczny obejmuje rozkwit i wzrost popularności tarota. W 1889 roku aż do dziś przypada rozwój współczesnego tarota. Oswald Wirt wydał wtedy własną talię kart, zwaną Tarotem Wirtha. Obecnie jest to najbardziej klasyczna odmiana kart, polecana zwłaszcza osobom początkującym.

Karty angielskie

Karty angielskie to znana talia do wróżenia, choć w rzeczywistości są one po prostu odmianą tarota. Nie służą one do przepowiadania przeszłości, a jedynie do szukania z życiu drogowskazów i wskazówek.

Runy

Alfabet runiczny był wykorzystywany przez ludy germańskie do odprawiania rytuałów magicznych. Według wierzeń skandynawskich, runy podarował Odyn, najwyższy bóg nordycki. Runy to symbole wykonywane w kamieniu lub drewnie. Używanie ich jest stosunkowo proste. Każda runa ma w sobie aspekt materialny i duchowy. Karty z runami rzuca się tak, by odkrywały cztery poziomy poznania, świat materialny, ducha, uczucia oraz relacji międzyludzkich. O wróżeniu decyduje osoba, dla której wróżymy.

Jak wybrać talię dla siebie?

Na początku należy zwrócić uwagę na dostępność poszczególnych rodzajów kart. Druga istotna sprawa, to trudność wróżenia. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z kartami do wróżb, lepiej zacząć od czegoś łatwiejszego. Specjaliści od ezoteryki podkreślają konieczność nawiązania wiedzy z kartami. Przed zakupem dobrze jest potrzymać chwilę talię w dłoniach.